Kamery a Černé skříňky

V našem servisu Autodílny Kočer s.r.o. si můžete nechat do vozidla nainstalovat kameru do vozidla, tzv. černou skříňku.

 

Klasicky se kamery umisťují na čelní okno, a nejen že pak překáží nevzhledný držák, který povětšinou ani pořádně nedrží, ale navíc přes přístrojovou desku vozidla vede napájení kamery. V našem servisu palubní kamery montujeme profesionálně. Držák se nahrazuje ručně vyráběným nosičem z duralu, který se montuje přímo na zpětné zrcátko, aniž by narušil funkci například dešťového senzoru, navíc tento držák svou velikostí nestíní výhledu z vozidla. Přívod napájení je veden "neviditelnou cestou" tzn: je vidět pouze krátké napájení vedoucí ze stropu vozidla.

Kamera se po instalaci sama zapne po nastartování vozidla a opět sama vypne. Nahrávání je řešeno přes paměťové karty, takže pro shlédnutí záznamu není nutné kameru demontovat (ačkoliv tělo kamery domontovatelné je) – stačí pouze vyjmutí paměťové karty. Samotná kamera nahráva ve zvoleném intervalu např. 3/5/10 minut pro snadnější orientaci v záznamu. Záznam je nahráván ve smyčce tzn: při plné kapacitě (cca 10-20 hodin HD záznamu) začne automaticky přehrávat přes nejstarší záznam. Pro náročnější řidiče je tu i možnost druhé kamery namontované na 5. dveře vozidla pro záznam za vozidlem a samozřejmě možnost kamery se senzorem pohybu, která se sama zapne i při zamknutém vozidle a začne náhrávat z baterie, pokud se začne okolo vozidla někdo pohybovat.

 

Výhody černé skříňky jsou nesporné a to nejen jako důkaz v případě nehody, ale i jako obrana proti množícím se podvodníkum, kteří vám skočí na stojící vozidlo a dožadují se náhrady za sražení.

 

 

 


Autoservis Brno

Google - ohodnoťte nás Ohodnoťte nás

Rychlý kontakt:
Autodílny Kočer s.r.o.
Autoservis Brno
Atriová 5
Ivanovice
621 00 Brno
mobil: 607 839 285
tel.: 541 227 656
fax: 541 225 207
e-mail: auto.kocer@gmail.com